Apie festivalį

Festivalis „Vilnonės dienos“ – pats švelniausias festivalis iš visų vykstančių Lietuvoje, nes jame karaliauja vilna. Jis vyksta labai gražiame Tatulos upės slėnyje, šalia  kultūros paveldo objekto Raubonių vandens malūno – vilnų karšyklos verpyklos. Festivalis jau žinomas visos Lietuvos mastu. Kadangi Raubonių kaimas įsikūręs netoli Latvijos, šiuo festivaliu jau susidomėjo ir kaimyninės šalies amatininkai.

Festivalis „Vilnonės dienos“ – dviejų dienų renginys malūne ir karšykloje-verpykloje bei prie jos esančioje Tatulos upės pakrantėje. Festivalis, skirtas susipažinti su vilnos apdirbimo galimybėmis, išbandyti pirčių šilumą, pasiklausyti ir pasišokti skambant tradicinės muzikos garsams, pasižiūrėti teatro pastatymų ir šauniai praleisti laiką!

Abi festivalio dienas vyksta mugė, kurioje įsigysite pačių įvairiausių gaminių ir pradžiuginsite save ir artimuosius. Visiems technikos gerbėjams bus atvertos istorinio pastato durys, įdomu pamatyti autentišką veikiančią įrangą ir išvysti visą vilnos karšimo procesą bei susipažinti su senojo malūno istorija, brėžiniais ir vykstančiais restauraciniais darbais.

Festivalyje visi sotūs, nes vyksta Pasvalio krašto kulinarinio paveldo pristatymas: Raubonių bendruomenės gaspadinės verda skaniausius „virtienius“, Namišių bendruomenė vaišina patiekalais iš krekenų, Daujėnų bendruomenė – patalkių košę, o Atžalyno – žagarėliais su prisiminimais.

Festivalis jau turi nuolatinius dalyvius, kurie kiekvienais metais atsiveda vis naujų draugų ir bendraminčių būrį. Jei dar nebuvai, prisijunk ir tu! Kviečiame!