Press "Enter" to skip to content
Pirtininkystės tradicijos...
Įvairios folkloro grupės...
Gyva muzika...
Šimtametė istorija...
previous arrow
next arrow
Slider

Apie festivalį

Festivalis „Vilnonės dienos“ – pats švelniausias festivalis iš visų vykstančių Lietuvoje, nes jame karaliauja vilna. Jis vyksta labai gražiame Tatulos upės slėnyje, šalia  kultūros paveldo objekto Raubonių vandens malūno – vilnų karšyklos verpyklos. Festivalis vyko jau keturis kartus ir yra plačiai žinomas visos Lietuvos mastu. Kadangi Raubonių kaimas įsikūręs netoli Latvijos, šiuo festivaliu jau susidomėjo ir kaimyninės šalies amatininkai. Penktasis festivalis “Vilnonės dienos” – dviejų dienų renginys malūne ir karšykloje-verpykloje bei prie jos esančioje Tatulos upės pakrantėje. Tai festivalis, skirtas visiems šauniai praleisti laiką!

Amatininkų kiemelyje galima pamatyti ir pabandyti kirpti avį, sužinoti apie kailiadirbystę, siūlų dažymą, vilnos vėlimą, juostų rišimą ir audimą, krepšių pynimą, molio lipdymą, keramiką, kalvystę, etno ženklų piešimą, žvakių liejimą, pirštinių mezgimą. Pirčių kiemelyje galima išbandyti vilnonę pirtį, susipažinti su pirtininkystės tradicijomis ir pirčių SPA. Vaikų kiemelyje vyks piešimas ant drobės, judrūs žaidimai, šešėlių teatras. Mugėje įsigysite pačių įvairiausių gaminių ir galėsite pradžiuginti save ir artimuosius.

Visas festivalio dienas skambės užburiančios sutartinių melodijos, kartu padainuoti ir pašokti kvies įvairūs folkloro ansambliai, o vakare roko garsais sudrebins moderniojo folkloro grupė ir nepakartojamas ugnies šou. Taip pat vyks teatro pasirodymai, skirti mažiesiems ir suaugusiems bei šventinis tradicinės kapelos koncertas.

Visiems technikos gerbėjams bus įdomu pamatyti autentišką veikiančią įrangą ir išvysti visą vilnos karšimo procesą, susipažinti su senojo malūno istorija, brėžiniais ir vykstančiais restauraciniais darbais.

Džiaugsis ir visų pilvai, nes šiemet festivalyje bus pristatytas Pasvalio krašto kulinarinis paveldas: skaniausi virtieniai, kuriuos gamins Raubonių bendruomenės gaspadinės, Namišių bendruomenė pristatys patiekalus iš krekenų, Daujėnų bendruomenė – patalkių košę, o Atžalyno – žagarėlius su prisiminimais.

Festivalis jau turi nuolatinius dalyvius, kurie kiekvienais metais atsiveda naują draugų ir bendraminčių būrį. Jei dar nebuvai, prisijunk ir tu! Kviečiame!